ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ (30.09.2019)

Про проведення відкритого обговорення щодо розгляду питання про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для всіх категорій споживачів ТОВ «ШП»Харківенергоремонт»

На виконання вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою від 30.06.2017 № 866, повідомляємо про проведення відкритого обговорення питання про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для всіх категорій споживачів.

Відкрите обговорення відбудеться 11 жовтня 2019 року о 16:00 в приміщенні ДНЗ «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» за адресою: вул. Гагаріна, буд. 21 , м. Шостка.

Зауваження та пропозиції по суті питання, що пропонується до слухання від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються з 01 по 10 жовтня 2019 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ТОВ «ШП»Харківенергоремонт» вул.Гагаріна 1, 41100 м.Шостка; e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., тел. (05449) 4-28-83.

Для реєстрації пропозицій (зауважень) просимо зазначати прізвище, ім’я та по батькові особи, (для юридичних осіб – повне найменування), що їх подала, та її контактні дані для здійснення зворотного зв’язку.

Дата розміщення повідомлення 30.09.2019 р.

Обґрунтування щодо розгляду питання

про встановлення тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування, постачання для всіх категорій споживачів по ТОВ «ШП»Харківенергоремонт»

Законом України «Про житлово-комунальні послуги», який набув чинності у повному обсязі з 01.05.2019 року, передбачено приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. На виконання вимог Закону затверджено Постановою НКРЕКП від 25.06.2019 № 1174 «Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання», Постановою від 23.08.2019 № 1734 «Процедуру встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання».

Підприємство має намір звернутись до Комісії із заявою з відповідними розрахунками та підтверджуючими матеріалами щодо встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для всіх категорій споживачів за вимогами вищезгаданих Порядку та Процедури встановлення тарифів. Метою зміни тарифів є встановлення економічно обгрунтованих тарифів на теплову енергію відповідно до чинного законодавства.

Тарифи формуються окремо для кожного виду діяльності з урахуванням наступних категорій споживачів: населення, бюджетні установи , інші споживачі, релігійні організації. Тарифи для кожної категорії споживачів визначаються на підставі економічно обґрунтованого розподілу витрат, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням та постачанням теплової енергії.

У розрахунку тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання враховані наступні фактори.

Річний обсяг виробництва, транспортування та постачання теплової енергії визначено відповідно до вимог державних та галузевих нормативів витрат і втрат теплової енергії з урахуванням встановлених уповноваженим органом методик, техніко-економічних розрахунків, фактичних за останні п'ять років обсягів виробництва і споживання теплової енергії, укладених зі споживачами договорів. З урахуванням вищезазначеного обсяг виробництва теплової енергії зменшено на 22%, обсяг корисного відпуску зменшено на 27%.

Нормування втрат теплової енергії в теплових мережах та питомих витрат палива і електроенергії, які використовуються для виробництва та транспортування теплової енергії, здійснювалось відповідно до міжгалузевих, галузевих методик, інших нормативних документів з нормування витрат та втрат ресурсів, у яких ураховуються основні особливості технологічних процесів конкретного виробництва. У розрахунку питомі витрати палива зменшено на 3,5%, обсяги витрат електроенергії зменшено на 25%.

Витрати на паливо розраховані згідно Прейскуранта на природний газ із ресурсів НАК «Нафтогаз України» на жовтень 2019р. за умови передплати на рівні 4899,00 грн за тиснм3 без ПДВ, діючий тариф на послуги з транспортування природного газу 157,19 грн. за 1000 м³, прогнозований тариф на розподіл природного газу з 01.11.2019р. для ПАТ «Сумигаз» 1,01 грн. за 1м³ газу.

Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, у витрати на електричну енергію включено тариф за послуги з розподілу електричної енергії по 2 класу напруги для ПАТ «Сумиобленерго» в розмірі 68,649 коп/кВт.год та тариф за послуги з постачання електричної енергії для ТОВ «ЕнераСуми» в розмірі 200,3737 коп/кВт.год.

Собівартість виробництва теплової енергії ТЕЦ є складовою частиною тарифів для кінцевого споживача і становлять близько 80% від тарифів, за якими теплова енергія реалізовується споживачам. У розрахунку врахований тариф на виробництво теплової енергії ТЕЦ, встановлений Постановою НКРЕКП від 05.02.2019р. № 140 та становлять для :

- населення - 1128,76 грн./Гкал без ПДВ;

- бюджетних споживачів – 1251,11 грн/Гкал без ПДВ;

- інших споживачів – 1156,14 грн/Гкал без ПДВ;

- релігійних організацій – 1154,95 грн/Гкал без ПДВ.

Відповідно до ЗУ від 23 листопада 2018 року №2629-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня - 1921 грн., з 1 липня – 2007 грн., з 1 грудня - 2102 грн. До розрахунку включено середньозважений прожитковий мінімум з 01.10.19р по 01.09.20р. на рівні 2086,17 грн.

Обсяг витрат на основну заробітну плату працівників зформовано відповідно до вимог Галузевої угоди Мінрегіонбуду на 2017- 2021 роки з урахуванням змін і доповнень, коефіцієнт до тарифної ставки робітника І розряду (місячної тарифної ставки) до прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, становить 1,6 та коефіцієнт співвідношення мінімальної тарифної ставки робітника І розряду, зайнятого в експлуатації та обслуговуванні обладнання котелень, теплових пунктів, теплових мереж (місячної тарифної ставки) до мінімальної тарифної ставки робітника І розряду на рівні 1,66.

Згідно п.4 «Механізму визначення витрат на оплату праці, які враховуються у тарифах на виробництво теплової енергії (крім виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії, централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженого постановою НКРЕ від 18.05.2012р. №181, планування витрат на оплату праці для включення до тарифів здійснюється в установленому законодавством порядку із забезпеченням мінімальної заробітної плати та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням рівня середньомісячної заробітної плати в розрахунку на одного штатного працівника регіону (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь) або одного штатного працівника, зайнятого у промисловості регіону, на території якого здійснюється діяльність ліцензіата. У розрахунку тарифу на теплову енергію середня зарплата складає 10107,60 грн. У діючому середня зарплата закладена на рівні 4766,91 грн.

Витрати ЄСВ складають 22% від запланованих витрат на оплату праці.

У розрахунку враховані тарифи на водопостачання на рівні 6,84 грн/м3 без ПДВ, на водовідведення на рівні 9,50 грн/м3 без ПДВ згідно рішення виконкому Шосткинської міської ради від 04.07.2018р. № 168, затверджені для КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», які набули чинності з 01.08.2018р. В діючому тарифі враховано тариф на водопостачання на рівні 5,52 грн/куб.м. без ПДВ, водовідведення 7,67 грн/м3.

Необхідний для забезпечення роботи підприємства обсяг хімічних реагентів, паливо-мастильних матеріалів визначено відповідно до норм використання відповідних ресурсів і діючих цін на них.

Витрати на ремонти енергетичного обладнання заплановані відповідно до проектно- кошторисної документації, згідно графіку виконання планово-попереджувальних ремонтних робіт, виявленими дефектами устаткування, результатами обстежень та вимогами нормативних документів щодо виконання регламентних робіт для забезпечення надійної та безперебійної роботи енергетичного устаткування.

Амортизаційні відрахування основних засобів виробничого призначення розраховані відповідно до положень Податкового кодексу України і будуть спрямовані на виконання інвестиційних заходів.

Податки та збори у виробничій собівартості: плата за оренду земельних ресурсів, збір за користування водними ресурсами, збір за забруднення навколишнього середовища враховано згідно нормативних актів чинного законодавства.

Інші виробничі послуги та витрати: транспортні послуги, послуги з утилізації та захоронення відходів, послуги пожежної охорони, витрати на охорону праці, на навчання персоналу та ін. враховано за результатами аналізу витрат за базовий період та умов договорів. Враховано зміни цін виробників промислової продукції відповідно прогнозному індексу цін 110,1% згідно Постанови КМУ № 546 від 11.07.2018р. «Про схвалення Прогнозу економічного та соціального розвитку України на 2019-2021 роки».

Згідно до п.2.8 Порядку, у розрахункових тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання враховано обігові кошти в розмірі 2% від
планової собівартості теплової енергії, без урахування витрат на покриття втрат.

Згідно "Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання", затвердженого постановою НКРЕКП від 06.04.2017р. № 491, внески на регулювання сплачуються суб'єктами господарювання, які зазначені в Реєстрі суб’єктів господарювання, діяльність яких регулюється Комісією. Відповідно до постанови НКРЕКП від 21.06.2018 року № 526 «Про визначення планової ставки внеску на регулювання на 2019 рік» планова ставка на 2019 рік становить 0,064 відсотка від суми чистого доходу платника внеску.

У розрахунку врахована сума компенсації витрат у тарифі на теплову енергію. Згідно Постанови КМУ від 19.10.2018 року № 867, НАК «Нафтогаз України» фактично здійснював продаж/постачання природного газу для виробників теплової енергії для всіх категорій споживачів з 01 листопада 2018 р. по 31 грудня 2018 р. за ціною 6235,51 грн за тис.нм3 без ПДВ. В діючому тарифі у листопаді та грудні 2018р. на виробництво теплової енергії для потреб населення ціна газу була врахована на рівні 4942,0 грн за тис.нм3 без ПДВ, внаслідок чого перевитрати вартості використаного палива по котельням склали 1187,2 тис.грн. без ПДВ. Для потреб бюджетних та інших споживачів ціна газу була врахована на рівні 7907,20 грн за тис.нм3 без ПДВ, внаслідок чого економія вартості використаного палива по котельням склали 160,1 тис.грн. без ПДВ

З урахуванням вищезазначеного прогнозований рівень тарифів на теплову енергію складе.

Найменування

Од.вим.

Діючий тариф, грн/Гкал без ПДВ

Прогноз, грн/Гкал без ПДВ

Зміна тарифу, %

Для потреб населення

грн/Гкал

1332,12

1532,23

15,0%

Для потреб бюджетних установ

грн/Гкал

1483,68

1653,02

11,0%

Для потреб інших споживачів

грн/Гкал

1525,29

1557,25

2,0%

Для потреб релігійних організацій

грн/Гкал

1442,36

1557,63

8,0%

Згідно ст.5 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» у переліку житлово-комунальних послуг визначено «послугу з постачання теплової енергії». Згідно п.5 ст.21 того ж ЗУ визначено, що ціною послуги з постачання теплової енергії є тариф на теплову енергію для споживача, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Рішення НКРЕКП з питань встановлення тарифів набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур'єр».

Встановлення запланованих тарифів дозволить забезпечити беззбиткову роботу підприємства, достатній рівень заробітної плати, кошти для сплати зборів та податків до бюджету, виконання необхідного обсягу ремонтних робіт енергетичного обладнання.

Please publish modules in offcanvas position.