Питання електробезпеки

Питання електробезпеки споживачів врегульовані рядом нормативно-правових документів України, зокрема, Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98), затвердженими Наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 № 4, та Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених Наказом Міністерством палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91).


Повідомлення про загрозу електробезпеці – це інформація про події, які становлять загрозу електробезпеці людей, тварин або можуть призвести до системних збоїв у роботі обладнання чи аварій на виробництві, що надається з метою оперативного реагування і швидкої локалізації подій.


У випадку виявлення такого роду подій необхідно негайно, утримуючись на безпечній відстані від місця події, сповістити про небезпеку оточуючих, запобігти наближенню до місця аварії випадкових перехожих чи тварин та повідомити про те, що сталося, через засоби зв`язку або нарочним безпосереднього керівника або іншу уповноважену особу на підприємстві.


Керівники підприємства-споживача повинні об’єктивно оцінити ситуацію і визначити наслідки від подій, які становлять загрозу електробезпеці, організувати, за необхідності, надання першої медичної допомоги постраждалим.


У разі загоряння електроприладів споживач має негайно викликати пожежну службу за телефоном «101». У разі виявлення випадків розкрадання чи пошкодження електрообладнання, вандалізму чи інших протиправних дій необхідно негайно звернутись до органів Національної поліції за номером «102».


У разі виникнення ситуацій, що становлять загрозу електробезпеці, споживач, його керівництво та працівники мають негайно повідомити про таке Товариство як електропостачальника, зателефонувавши за тел. (05449) 4-28-72. (05449) 4-28-71 або направити повідомлення на електронну скриньку Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..


Повідомлення має містити інформацію про найменування підприємства- споживача, прізвище, ім’я та по батькові автора, засоби для подальшої комунікації з ним, опис подій, ще несуть загрозу електробезпеці. В темі звернення обов’язково зазначається «Загроза електробезпеки».