Введення нових Правил, Методики та Порядку від’єднання

Шановні споживачі послуг з теплопостачання !

Доводимо до Вашого відома, що на виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9.11.2017р. №2189-VIII, та вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-VIII в Україні постановою КМУ від 21.08.2019р. №830 в Україні затверджені і введені в дію нові ПРАВИЛА надання послуги з теплопостачання та типові договори про надання послуг з постачання теплової енергії, а також нова «МЕТОДИКА розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг », затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року N315, яка встановлює нові правила та порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання, забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання; обсягів холодної, гарячої води, витраченої на загальнобудинкові потреби; обсягів холодної та гарячої води, спожитої споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку; порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання (далі - комунальні послуги), поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої, де налічуються два та більше споживачів.

Розподіл втрат теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи опалення, поза межами опалюваних приміщень, опалюваних МЗК та допоміжних приміщень будівлі здійснюється серед усіх категорій приміщень згідно до цієї Методики пропорційно до їх загальних/опалюваних площ/об'ємів.

Для здійснення розподілу теплової енергії між усіма споживачами визначаються загальні обсяги теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення, та обсяги спожитої у будівлі теплової енергії на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі відповідно до розділу VIII цієї Методики.

Ці обсяги розподіляються між усіма споживачами у будівлі, (в т.ч. приміщення яких оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії, приміщення які не оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії, приміщення обладнані індивідуальним опаленням та неопалювані приміщення (неопалюване приміщення - приміщення у будівлі, яка забезпечується тепловою енергією від централізованого джерела теплопостачання та у якому не нормується температура внутрішнього повітря і відсутні опалювальні прилади будь-якого типу та трубопроводи внутрішньобудинкової системи теплопостачання та постачання гарячої води), в т.ч. власникам нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, та власниками майнових прав на об'єкти нерухомого майна у завершеній будівництвом будівлі, право власності на які не зареєстровано, а також приміщення з комбінованою системою опалення.

Із введенням в дію нової Методики втратила чинність Методика розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення затверджена Наказом Мінбуду України від 31.10.2006р. №359.

Також вважаємо за необхідне зазначити, що Наказом Мінрегіону України від 26 .07.2019 р. N169 затверджений та з 17.09.2019р. введений в дію новий Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води та втратив чинність Порядок, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року N 4 .

Адміністрація ТОВ «ШП «Харківенергоремонт»

Please publish modules in offcanvas position.